Siber Güvenlik SAYFAYI YAZDIR

Siber Güvenlik

Siber güvenlik, ağları, aygıtları, programları ve verileri saldırı, hasar veya yetkisiz erişime karşı korumak için tasarlanmış teknolojiler, süreçler ve uygulamalardan oluşur. Siber güvenlik bilgi teknolojisi güvenliği olarak da adlandırılabilir.


Siber saldırıların hacmi ve karmaşıklığı arttıkça şirketler ve kuruluşlar, özellikle de ulusal güvenlik, sağlık ile ilgili bilgileri korumakla görevli olanlar, ya da mali kayıtlar gibi hassas işletme ve personel bilgilerini korumak için adımlar atmalıdır.

Siber güvenlik; veri ihlallerini, kimlik hırsızlığını ve fidye yazılımı saldırılarını önlemenin yanı sıra risk yönetimine yardımcı olur.

Siber Güvenlik Unsurları

  • Uygulama Güvenliği: Yetkisiz kodun hassas verilere erişmek, çalmak, değiştirmek veya silmek için uygulamaları değiştirebilme olasılığını en aza indirin.
  • Bilgi güvenliği (infosec): Bilgilerin nasıl biçimlendirildiğinden veya aktarılmakta olup olmadığına bakılmaksızın, bilgi varlıklarını koruyun veya depoda bekletin.
  • Ağ güvenliği: Güvenlik politikalarını, yazılım araçlarını ve Bilgi Teknolojileri hizmetlerini kullanarak tehditleri tespit edin, önleyin ve bunlara yanıt verin .
  • İş sürekliliği planlaması (BCP) / olağanüstü durum kurtarma planlaması (DRP): Bir dezavantajı takiben kritik görev işlevlerini hızlı bir şekilde sürdürün.
  • Operasyonel güvenlik (opsec): Bilgi varlıklarını sınıflandırın ve bu varlıkları korumak için gereken kontrolleri belirleyin.
  • Son kullanıcı eğitimi: Şirket varlıklarını korumak için çalışanların ne yapmaları veya nelerden kaçınmaları gerektiğini açıklayan yönergeler sağlayın.

Uçtan uca hizmetlerimizi kullanarak, ekibinizin siber güvenlik olgunluğu düzeyi ne olursa olsun, siber dönüşümünüzün her aşamasında siber güvenlik büyümenizi hızlandırabiliriz. Bireysel iş ortamlarına göre özelleştirilmiş siber güvenlik hizmetleri sunuyoruz ve siber dönüşüm yolculuğunuzda size eşlik ediyoruz.